Idź do ...

Podkarpacki Sport

Wiadomości sportowe regionu.

REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

wtorek, 17 października 2017

Lekkoatletyka dla każdego w Stalowej Woli


Wyniki 
format_list_numbered

Na stadionie MOSiR w Stalowej Woli odbyły się eliminacje Nestle Cup 2017. Młodzi adepci lekkiej atletyki walczyli o awans do finału krajowego.

W zawodach udział wzięła młodzież trenująca w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego!” z 23 grup naborowych (19 grup szkół podstawowych oraz 4 grupy gimnazjalne) w województwie. Zawody w formule wielobojowej były kwalifikacją do wrześniowego finału Nestle Cup w Warszawie.

Młodzi lekkoatleci rywalizowali w czwórbojach:
– szkoły podstawowe: 60m, kula, w dal lub wzwyż, 600m kobiet i 1000m mężczyzn
– gimnazja: czwórboje ukierunkowane tj, sprinterski, skocznościowy, płotkarski, rzutowy i wytrzymałościowy.

Szkoły Podstawowe – zwycięzcy
4-bój dziewcząt – 2004
1. Martyna Gaweł – 445 pkt
2. Julia Sulej – 392 pkt
3. Zuzanna Hataś – 349 pkt
4-bój dziewcząt – 2005
1. Julia Szczepanik – 389 pkt
2. Agata Puzio – 345 pkt
3. Aleksandra Wojnar – 301 pkt
4-bój dziewcząt – 2006 i młodsze
1. Julia Kuciapa – 312 pkt
2. Kornelia Butryn – 308 pkt
3. Gabriela Grzybowska – 225 pkt

4-bój chłopców – 2004
1. Mateusz Molek – 319 pkt
2. Jakub Kocaj – 306 pkt
3. Kacper Kostecki – 271 pkt
4-bój chłopców – 2005
1. Adrian Pempuś – 245 pkt
2. Dawid Szpojnarowicz – 234 pkt
3. Hubert Cierpich – 164 pkt
4-bój chłopców – 2006 i młodsi
1. Dawid Bobkowski – 217 pkt
2. Dawid Dąbek – 135 pkt
3. Kamil Bąk – 134 pkt
3. Miłosz Zajdel – 134 pkt

Gimnazja – zwycięzcy
4-bój sprinterski dziewcząt
1. Patrycja Stec – 379 pkt
4-bój skocznościowy dziewcząt
1. Gabriela Sikora – 422 pkt
4-bój płotkarski dziewcząt
1. Adriana Włoch – 462 pkt
4-bój rzutowy dziewcząt
1. Natalia Kozdra – 244 pkt
4-bój wytrzymałościowy dziewcząt
1. Karolina Hazik – 451 pkt

4-bój sprinterski chłopców
1. Maciej Łopatka – 411 pkt
4-bój skocznościowy chłopców
1. Mateusz Wywrot – 296 pkt
4-bój rzutowy chłopców
1. Mateusz Kopeć – 456 pkt
4-bój wytrzymałościowy chłopców
1. Oliwier Wdowik – 520 pkt

Źródło: Podkarpacki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki

Więcej informacji z kategorii Lekkoatletyka