niedziela, 24 września 2017

Nokaut Szosteckiej!

W Toruniu odbyły się 71. Mistrzostwa Polski Juniorów U20 w lekkiej atletyce. Klasą sama dla siebie była zawodniczka CWKS Resovii Paulina Szostecka.

Reprezentanci Podkarpacia zdobyli pięć medali, a zdecydowanie najlepiej zaprezentowała się Paulina Szostecka. Podopieczna trenera Piotra Kowala w biegu na 2 km z przeszkodami nie miała sobie równych. Od samego początku narzuciła własne tempo i walczyła z czasem samotnie na czele stawki. Na mecie zameldowała się pierwsza i zdobyła złoty medal. Uzyskała czas 6:51.18, który jest jej nowym rekordem życiowym. Drugą zawodniczkę wyprzedziła aż o 10 sekund.

O pechu może mówić Sylwia Bąba (MKS Stal Nowa Dęba), która w tym samym biegu, wraz z dwoma innymi zawodniczkami, biegła w grupce za plecami Pauliny. Na mecie wszystkie trzy zawodniczki zmieściły się w niespełna sekundzie. Niestety ostatnią z nich była Sylwia, tracąc do brązowego medalu pół sekundy.

Ostatniego dnia Mistrzostw Szostecka mogła drugi raz stanąć na podium. W biegu na 5 km zajęła czwarte miejsce, tracąc do medalu niespełna 4 sekundy. Czasem 17:31.23 ustanowiła swoją drugą życiówkę w ten weekend.

Srebro w biegu na 100 m przez płotki zdobyła Klaudia Wojtunik. Zawodniczka CWKS Resovii pobiegła dwa równe biegi. Najpierw była druga w eliminacjach, a dzień później o sekundę poprawiła jeszcze swój czas, uzyskując 13.72 co jest najlepszym wynikiem w swojej karierze. Tym startem podopieczna trenera Janusza Mazura potwierdziła minimum PZLA na Mistrzostwa Europy Juniorów i zapewniła sobie wyjazd na nie do włoskiego Grossetto.

Również srebro wywalczyła sztafeta UKS Tiki-Taka Kolbuszowa. Drużyna pobiegła w składzie: Rafał Popielarz, Szymon Zięba, Paweł Sawuła, Radosław Maciąg.

Szymon Zięba (UKS Tiki-Taka Kolbuszowa) zajął drugie miejsce w swoim biegu eliminacyjnym na 800 m i awansował do finału z czasem 1:56.18. W finale pobiegł o 4 sekundy szybciej, co dało mu trzecie miejsce i brązowy medal.

Na najniższym stopniu podium stanęła również Małgorzata Cetnarska. Chodziarka KKS Victoria Stalowa Wola pokonała dystans 10 km z czasem 53:45.81.

O podium dwukrotnie otarł się Szymon Żywko z Victorii Stalowa Wola. W biegu na 800 m zajął piąte miejsce, a na 1500 m był czwarty z nowym rekordem życiowym 3:51.07 i do trzeciego na mecie stracił niespełna 0,4 sek.