poniedziałek, 24 lipca 2017

Klaudia Wojtunik z minimum na Mistrzostwa Europy

W Krakowie odbył się 9. Memoriał Gwiazd Małopolskiej Lekkoatletyki. Nasi reprezentanci zanotowali kilka wartościowych wyników.

Największym osiągnięciem był nowy rekord życiowy zawodniczki CWKS Resovii Rzeszów Klaudii Wojtunik, która w biegu na 100 m ppł uzyskała czas 13:94, wypełniając tym samym minimum PZLA na Mistrzostwa Europy Juniorów, które za niespełna miesiąc odbędą się we włoskim Grosseto.

W innych konkurencjach na Memoriale najlepszym zawodnikiem w skoku wzwyż okazał się Filip Kostkiewicz (UKS Tempo 5 Przemyśl), który zwyciężył z wynikiem 1.95.

Na podium biegu na 800 m znaleźli się Marcin Kuliga (KKB MOSiR Krosno) i Szymon Zięba (UKS Tiki-Taka Kolbuszowa). Marcin uzyskał czas 1:51.27 i zajął drugie miejsce, a Szymon był niespełna pół sekundy wolniejszy i przybiegł na metę na trzeciej pozycji.

Trzecie miejsce w biegu na 2000 m z przeszkodami zajęła Sylwia Bąba. Zawodniczka MKS Stal Stalowa Wola uzyskała czas 6:53.77.

W finale biegu na 100 m wystartowała Magdalena Niemczyk (UKS Tiki-Taka Kolbuszowa), zajmując czwarte miejsce z czasem 12.39.