wtorek, 17 października 2017

Kinga Kalembkiewicz Wicemistrzynią Polski Juniorek

W Krokowej odbywają się Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym. W jeździe indywidualnej na czas na podium stanęła zawodniczka KLKS „Azalia” Brzóza Królewska.

Na 14-kilometrowej trasie Kinga Kalembkiewicz uzyskała czas 23:11.04, tracąc do zwyciężczyni Marty Jaskulskiej (Nowatex Ziemia Darłowska) 1:11. Kinga wyprzedziła trzecią na mecie Klaudię Bielawską (Koźminianka Koźminek) o 16 sekund. O medale rywalizowały 24 zawodniczki.

Dzień później juniorki ruszyły do wyścigu ze startu wspólnego. Na 82-kilometrowej trasie ponownie najlepsza okazała się Marta Jaskulska, która kilka kilometrów przed metą zdecydowała się na atak, który dał jej złoty medal. Kalembkiewicz finiszowała w peletonie 22 sekundy za zwyciężczynią i zajęła dobre szóste miejsce. Tuż za nią na siódmej pozycji linię mety przekroczyła Kaja Rysz (ZKS „Stal” Rzeszów).