piątek, 18 sierpnia 2017

Kalembkiewicz Mistrzynią Polski!

Kolarka KLKS Azalia Brzóza Królewska Kinga Kalembkiewicz została Mistrzynią Polski Juniorek Młodszych w górskim kolarstwie szosowym. Zawody odbyły się w Wysowej-Zdroju.

Juniorki młodsze rywalizowały na dystansie 50 km. Kinga “zabrała się” w 6-osobowej ucieczce, która między siebie rozdzieliła medale. Wszystko rozstrzygnęło się w sprincie, w którym zawodniczka Azalii okazała się lepsza od Martiny Steckej (WLKS Krakus BBC Czaja) oraz Natalii Szymczak (UKS Mróz Jedynka Kórnik). Jej koleżanka klubowa Brygida Piersiak przyjechała na czele peletonu blisko 4 minuty po zwyciężczyni i ukończyła Mistrzostwa na 8 miejscu. Wystartowało 41 zawodniczek.

W rywalizacji juniorek 9 miejsce na 25 startujących zajęła Kaja Rysz (ZKS Stal Rzeszów).

Natomiast wśród mężczyzn w wyścigu juniorów (125 km) bardzo dobre piąte miejsce zajął Jakub Murias. Zawodnik CWKS Resovia Rzeszów przyjechał samotnie blisko 5 minut za zwycięzcą, ale ponad minutę przed peletonem. W wyścigu wystartowało 100 zawodników. 19. miejsce zajął Szymon Skiba (CWKS Resovia Rzeszów), wyścigu nie ukończyli Michał Pałys, Jakub Siwy i Wojciech Piekło (wszyscy ZKS Stal Rzeszów) oraz Gabriel Kuropatwa (CWKS Resovia Rzeszów).

W wyścigu Elity wystartował Dominik Lis (ZKS Stal Rzeszów), a w rywalizacji juniorów młodszych Bartosz Kurzydło i Dominik Lech (ZKS Stal Rzeszów), ale żaden z nich nie ukończył rywalizacji.

Źródło: Polski Związek Kolarski