Idź do ...

Podkarpacki Sport

Wiadomości sportowe regionu.

REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

niedziela, 28 maja 2017

Jacek Duda Mistrzem Polski Juniorów (VIDEO)


W Nowej Dębie odbyły się XXVI Mistrzostwa Polski Juniorów w boksie. Nasi pięściarze wywalczyli dwa medale.

Do Nowej Dęby przyjechało 131 zawodników z całej Polski by walczyć o tytuł najlepszego juniora w roku 2017. Wśród nich było pięciu bokserów z Podkarpacia.

Najlepiej zaprezentował się zawodnik gospodarzy – Jacek Duda. Zawodnik Gardy Nowa Dęba wystartował w wadze 91 kg. W pierwszej rundzie wylosował wolny los. W ćwierćfinale pokonał jednogłośnie na punkty Adriana Ślędaka (Start Włocławek). Ta wygrana dawała mu już medal, nie było tylko wiadomo jakiego koloru. Półfinałowa walka z Bartłomiejem Mazurem (MKS II LO Chełm) zakończyła się już w drugiej rundzie. Sędzia ringowy zdyskwalifikował bowiem zawodnika z Chełma za uderzanie nasadą dłoni. Poniżej ta walka.

W finale rywalem naszego pięściarza był Patryk Wardyn (Boxing Chojnice). Duda zwyciężył niejednogłośnie 4:1 i został Mistrzem Polski Juniorów w wadze 91 kg. To największy sukces zarówno zawodnika jak i klubu.

To nie jedyny medal wywalczony przez naszych reprezentantów. W wadze 81 kg brąz zdobył Adam Ziomek (Gimnasion Boguchwała). Podopieczny trenerów Andrzeja Niedziałka i Wacława Ciwińskiego, również miał pierwszą rundę wolną, a w ćwierćfinale pokonał na punkty Damiana Rybarczyka ze Szczecina. Niestety w półfinale zakończył swój udział w Mistrzostwach już w pierwszej rundzie, przegrywając z Kajetanem Kalinowskim (PACO Lublin) przez RSC.

Pozostali pięściarze z Podkarpacia przegrali swoje pierwsze pojedynki. W wadze 56 kg Tomasz Krukar (Budo Krosno) przegrał jednogłośnie na punkty z Jakubem Pietrzykowskim ze Szczytna, w wadze 60 kg Mateusz Rudnicki (RKB Wisłok) uległ Albertowi Orłowi z Ostrowca Św., a w wadze 64 kg Daniel Orgasiński przegrał z Kewinem Gruchałą z Chojnic.

Wyniki wszystkich walk Mistrzostw Polski Juniorów:

Ćwierćfinały
Robert Zakharyan (BKS Skorpion Szczecin) vs Jarosław Kwiatkowski (SKSW Pomorzanin Toruń) KO 1
Karol Kulikowski (BKS Tiger Łomża) vs Sebastian Tarka (KSW Tygrys Elbląg) RSC 3
Daniel Pogorzelski (BKS Hetman Białystok) vs Cezary Leśko (BKS Olimp Lublin) PKT 1-4
Półfinały
Tomasz Kamiński (CWZS Zawisza Bydgoszcz) vs Robert Zakharyan (BKS Skorpion Szczecin) RSC1
Karol Kulikowski (BKS Tiger Łomża) vs Cezary Leśko (BKS Olimp Lublin) PKT 0:5
Finał
Robert Zakharyan vs Cezary Leśko PKT 5:0
Ćwierćfinały
Mateusz Wojtasiński (UKS Adrenalina Wrocław) vs Piotr Kowalczyk (UKS Włókiennik Łódź) PKT 5:0
Patryk Reus (JKB Jawor Team Jaworzno) vs Oskar Mikołajczak (Za Bramą Kraśnik) RSC1
Półfinały
Robert Resól (BKS Skorpion Szczecin) vs Mariusz Niedźwiedzki (KB Sztorm GO Augustów) PKT 4:1
Mateusz Wojtasiński (UKS Adrenalina Wrocław) vs Oskar Mikołajczak (Za Bramą Kraśnik) PKT 4:1
Finał
Robert Resól vs Mateusz Wojtasiński PKT 0:5
Eliminacje
Dominik Harwankowski (JKB Jawor Team Jaworzno)vs Damian Szczepański (BKS Radomiak Radom) PKT 5:0
Sebastian Wiliński (SKSW Pomorzanin Toruń) vs Jakub Skibiński (ZKB Jaskinia Lwa) PKT 0:5
Mikołaj Mańka (Polonia 1912 Leszno) vs Arkadiusz Zakharyan (BKS Skorpion Szczecin) PKT 5:0
Michał Franko (OSiR Suwałki) vs Mikołaj Malong (UKS Włókiennik Łódź) PKT 3:2
Marcel Janicki (UKS Śląsk Ruda Śląska) vs Ernest Mroczek (KS PACO Lublin) PKT 0:5
Dawid Połujan (SKS Orlik Brzeg) vs Szymon Gleba (PKS Gwardia Szczytno) PKT 1:4
Karol Barczewski (KS Wisła Tczew) vs Radosław Rudiuk (KS Raszyn) PKT 0:5
Tomasz Krukar (KSB  BUDO Krosno) vs Jakub Pietrzykowski (PKS Gwardia Szczytno) PKT 0:5
Ćwierćfinały
Dominik Harwankowski (JKB Jawor Team Jaworzno)vs Jakub Skibiński (ZKB Jaskinia Lwa Ziębice) AB2
Mikołaj Mańka (Polonia 1912 Leszno) vs Michał Franko (OSiR Suwałki) AB1
Ernest Mroczek (KS PACO Lublin) vs Szymon Gleba (PKS Gwardia Szczytno) RSC2
Radosław Rudiuk (KS Raszyn) vs Jakub Pietrzykowski (PKS Gwardia Szczytno) PKT 5:0
Półfinały
Dominik Harwankowski vs Mikołaj Mańka  PKT 5:0
Ernest Mroczek vs Radosław Rudiuk RSC3
Finał
Dominik Harwankowski vs Ernest Mroczek PKT 5:0
Eliminacje
Mateusz Rudnicki (RKB Wisłok Rzeszów) vs Albert Orzeł (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski) PKT 1-4
Bartłomiej Przybyła (JKB Jawor Team Jaworzno) vs Kewin Kokoszka (KS Korona Wałcz) PKT 3-2
Kornel Siemaszko (ŻKSW Żary) vs Krzysztof Franczyk (ZKB Jaskinia Lwa) PKT 2-3
Maciej Kiwior (PTB Tiger Tarnów) vs Kacper Niewiadomski (KS Raszyn) PKT 0-5
Damian Durkacz (KS Spartan Knurów) vs Łukasz Bobrzyński (KS Beniaminek Starogard Gdański) RSC1
Jakub Waszkiewicz (UMKS Victoria Ostrołęka) vs Sebastian Wróż (Szamotuły Boxing Team) PKT 5-0
Adrian Oleksiej (BKS Tiger Łomża) vs Arman Dabahyan (CWZS Zawisza Bydgoszcz) PKT 0-5
Karol Poleszak (KS PACO Lublin) vs Patryk Raszyński (Jungle Gym Łódź) PKT 4-1
Ćwierćfinały
Albert Orzeł (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski) vs Bartłomiej Przybyła (JKB Jawor Team Jaworzno) PKT 2:3
Krzysztof Franczyk (ZKB Jaskinia Lwa) vs Kacper Niewiadomski (KS Raszyn) PKT 1:4
Damian Durkacz (KS Spartan Knurów) vs Jakub Waszkiewicz (UMKS Victoria Ostrołęka) PKT 5:0
Arman Dabahyan (CWZS Zawisza Bydgoszcz) vs Karol Poleszak (KS PACO Lublin) PKT 5:0
Półfinały
Bartłomiej Przybyła vs Kacper Niewiadomski PKT 5:0
Damian Durkacz vs Arman Dabahyan PKT 5:0
Finał
Bartłomiej Przybyła vs Damian Durkacz PKT 0:5
Eliminacje
Damian Radlica (KKB RUSHH Kielce) vs Bartosz Burzyński (OSiR Suwałki) RSC3
Alan Chmurski (NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki) vs Kacper Salabura (Golden Team Nowy Sącz) PKT 0-5
Daniel Skorupa (RMKS Rybnik) vs Andrzej Rębisz (KS Copacabana Konin) PKT 2-3
Robert Gródecki (ZKB Jaskinia Lwa) vs Jarosław Koch (RKS Łódź) PKT 5-0
Konrad Białas (Akademia Boksu Roberta Gortata) vs Daniel Piotrowski (KB Potężnie Ciechocinek) PKT 5-0
Daniel Orgasiński (UKS Gimnasion Boguchwała) vs Kewin Gruchała (UKS Boxing Team Chojnice) PKT 0-5
Damian Michulski (BKS Olimp Szczecin) vs Patryk Karbowski (KSW Tygrys Elbląg) PKT 4-1
Adrian Spoździał (WKB Start Włocławek) vs Piotr Jędrzejewski (KS PACO Lublin) PKT 4-1
Ćwierćfinały
Damian Radlica (KKB RUSHH Kielce) vs Kacper Salabura (Golden Team Nowy Sącz) PKT 0:5
Andrzej Rębisz (KS Copacabana Konin) vs Robert Gródecki (ZKB Jaskinia Lwa Ziębice) PKT 3:2
Konrad Białas (Akademia Boksu Roberta Gortata) vs Kewin Gruchała (UKS Boxing Team Chojnice) PKT 2:3
Damian Michulski (BKS Olimp Szczecin) vs Adrian Spoździał (WKB Start Włocławek) PKT 0:5
Półfinały
Kacper Salabura vs Andrzej Rębisz PKT 4:1
Kewin Gruchała vs Adrian Spoździał PKT 1:4
Finał
Kacper Salabura vs Adrian Spoździał PKT 5:0
Eliminacje
Kamil Ławicki (BKS Skorpion Szczecin) vs Marcel Wańkowski (KB Champion Włocławek) RSC2
Jakub Tomczak (KS Bombardier Gdynia) vs Wojciech Białas (UKS KO Opoczno) RSC1
Remigiusz Skoczyński (KS Garda Gierałtowice) vs Kamil Kurdziel (Gobal Boxing Tarnów) PKT 5:0
Nikodem Chilewski (Beniaminek Starogard Gdański) vs Kacper Jędrasik (BKS Olimp Szczecin) RSC1
Eryk Apresyan (CWZS Zawisza Bydgoszcz) vs  Gurtatowski Dawid (ZKB Jaskinia Lwa Ziębice) PKT 5:0
Adrian Radlica (KKB RUSHH Kielce) vs Adam Przeździecki (X Fight Club Piaseczno) KO1
Marcin Kapelewski (BKS Tiger Łomża) vs Jakub Drężek (PKS Gwardia Szczytno) PKT 5:0
Miłosz Grabowski (KS Prosna Kalisz) vs Dominik Podlodowski (KS PACO Lublin) PKT 5:0
Ćwierćfinały
Kamil Ławicki (BKS Skorpion Szczecin) vs Jakub Tomczak (KS Bombardier Gdynia) AB3
Remigiusz Skoczyński (KS Garda Gierałtowice) vs Nikodem Chilewski (Beniaminek Starogard Gdański) PKT 0:5
Eryk Apresyan (CWZS Zawisza Bydgoszcz) vs Adam Przeździecki (X Fight Club Piaseczno) RSC1
Marcin Kapelewski (BKS Tiger Łomża) vs Miłosz Grabowski (KS Prosna Kalisz) PKT 0:5
Półfinały
Kamil Ławicki vs Nikodem Chilewski PKT 3:2
Eryk Apresyan vs Miłosz Grabowski PKT 5:0
Finał
Kamil Ławicki vs Eryk Apresyan PKT 0:5
Eliminacje
Adam Peliński (Kaczor Boks Team Wałbrzych) vs Patryk Korzec (ASB KS Hetman Zamość) 5-0
Maciej Kielar (RMG Ring Busko Zdrój) vs Tomasz Otworowski (KS Garda Gierałtowice) 3-2
Szymon Łapa (JKB Jawor Team Jaworzno) vs Tomasz Tomaszewski (KB Potężnie Ciechocinek) 5-0
Dawid Denis (BKS Olimp Szczecin) vs Mateusz Szewczyk (KS Raszyn) 1-4
Oskar Kapczyński (Red Fighters Jelenia Góra) vs Dominik Rogiński (BKS Tiger Łomża) RSC1
Piotr Szczukowski (KS Boxing Chojnice) vs Szymon Tryba (PTB Tiger Tarnów) AB2
Gustaw Cieślar (Shark Łódź) vs Tomasz Kulenko (MKB Mazur Ełk) RSC2
Konrad Winny (WKB Start Włocławek) vs Marcin Bociański (SKB Golden Team Nowy Sącz) 0-5
Ćwierćfinały
Adam Peliński vs Maciej Kielar  PKT 4:1
Szymon Łapa vs Mateusz Szewczyk PKT 2:3
Oskar Kapczyński vs Piotr Szczukowski PKT 2:3
Tomasz Kulenko vs Marcin Bociański KO1
Półfinały
Adam Peliński vs Mateusz Szewczyk RSC2
Piotr Szczukowski vs Tomasz Kulenko PKT 5:0
Finał
Adam Peliński vs Piotr Szczukowski PKT 3:2
Eliminacje
Bartosz Żarkowski (KB Garda Chojna) vs Damian Rybarczyk (BKS Olimp Szczecin) PKT 0:5
Damian Rojek (KS Rojek Kraków) vs Michał Brzostowski (Gwardia Wrocław) PKT 3:2
Kajetan Kalinowski (KS PACO Lublin) vs Krzysztof Wrzosek (UKS Junior Świątki) AB1
Krzysztof Lis (SKB Czarni Słupsk) vs Erwin Szumiński (UKS Boxing Sokółka) RSC1
Konrad Kaczmarkiewicz (KS SAKO Gdańsk) vs Tomasz Żydowicz (UKS Ogrodowa Warszawa) PKT 5:0
Krystian Cieślik (KS Prosna Kalisz) vs Marcin Trybalski (KS Garda Gierałtowice) PKT 1:4
Łukasz Paśniewski (WKB Start Włocławek) vs Wiktor Rotmański (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski) PKT 2:3
Ćwierćfinały
Adam Ziomek (UKS Gimnasion Boguchwała) vs Damian Rybarczyk (BKS Olimp Szczecin) PKT 3:2
Damian Rojek (KS Rojek Kraków) vs Kajetan Kalinowski (KS PACO Lublin) AB1
Krzysztof Lis (SKB Czarni Słupsk) vs Konrad Kaczmarkiewicz (KS SAKO Gdańsk) RSC2
Marcin Trybalski (KS Garda Gierałtowice) vs Wiktor Rotmański (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski) PKT 5:0
Półfinały
Adam Ziomek vs Kajetan Kalinowski RSC1
Konrad Kaczmarkiewicz vs Marcin Trybalski PKT 5:0
Finał
Kajetan Kalinowski vs Konrad Kaczmarkiewicz RSC2
Eliminacje
Jakub Frymus (BKS Skorpion Szczecin) vs Szymon Dziuba (UKS Boxing Sokółka) AB 2
Sebastian Grubecki (SKSW Pomorzanin Toruń) vs Artur Górski (PTB Tiger Tarnów) PKT 2-3
Grzegorz Wójcik (BKS Olimp Szczecin) vs Adrian Stanulewicz (KS Bombardier Gdynia) RSC 2
Patryk Szeszko (KS Garda Gierałtowice) vs Patryk Wardyn (KS Boxing Chojnice) PKT 2-3
Ćwierćfinały
Adrian Ślendak (WKB Start Włocławek) vs Jacek Duda (Garda Nowa Dęba) PKT 0:5
Kacper Nowicki (Szamotuły Boxing Team ) vs Bartłomiej Mazur (MKS II LO Chełm) PKT 2:3
Jakub Frymus (BKS Skorpion Szczecin) vs Artur Górski (PTB Tiger Tarnów) PKT 1:4
Adrian Stanulewicz (KS Bombardier Gdynia) vs Patryk Wardyn (KS Boxing Chojnice) PKT 0:5
Półfinały
Jacek Duda vs Bartłomiej Mazur DSQ2
Artur Górski vs Patryk Wardyn PKT 2:3
Finał
Jacek Duda vs Patryk Wardyn  PKT 4:1

 

Eliminacje
Paweł Sajda (Imperium Boxing Wałbrzych) vs Konrad Blicharz (UKS Gladiator Binczarowa) PKT 5-0
Kacper Meina (KB Wilk Kościerzyna) vs Karol Łapiński (BKS Hetman Białystok) RSC1
Adrian Plawgo (UKS Włókiennik Łódź) vs Szymon Kostecki (WKS Sokół Piła) RSCI1
Ćwierćfinały
Łukasz Ławysz (KS Korona Wałcz) vs Michał Szot (LKS Myszków) PKT 1:4
Błażej Romanowski (Fight Club Koszalin) vs Oskar Safaryan (UKS MOSM Bytom) WO
Szymon Majewski (KS Legia Chełmża) vs Paweł Sajda (Imperium Boxing Wałbrzych) AB2
Karol Łapiński (BKS Hetman Białystok) vs Adrian Plawgo (UKS Włókiennik Łódź) PKT 4:1
Półfinały
Michał Szot vs Oskar Safaryan RSC1
Paweł Sajda vs Karol Łapiński PKT 2:3
Finał
Oskar Safaryan vs Karol Łapiński PKT 5:0

Więcej informacji z kategorii Boks