sobota, 16 grudnia 2017

IKS Jezioro Tarnobrzeg Drużynowym Mistrzem Polski

W Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku odbyły się Drużynowe Mistrzach Polski Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym. Tenisiści z Tarnobrzega odzyskali prymat w kraju.

Drużyna IKS Jezioro Tarnobrzeg wystawiła dwie drużyny. Mistrzostwo wywalczyła pierwsza z nich w składzie: Maciej Nalepka, Karolina Pęk, Paweł Mazuryk, Paweł Włodyka oraz Mariusz Mateje.

Podopieczni trenera Jacka Lachora pokonali w tym turnieju wszystkie drużyny. W grupie zwyciężyła po 5:0 START Białystok i START Gorzów Wielkopolski, w ćwierćfinale wygrali 3:0 ze STARTEM Katowice, a w półfinale 3:0 I IKS AWF Warszawa. Natomiast w finale pokonała 3:0 najgroźniejszego rywala START Zielona Góra.

Natomiast drużyna IKS JEZIORO Tarnobrzeg II (w składzie: Janusz Chamot, Emilia Kotarska, Łukasz Delekta, Jerzy Zajdel i Dawid Sowa) zajęła 10 miejsce.

Po czterech latach odzyskujemy tytuł Drużynowego Mistrza Polski, pokonując w finale START Zielona Góra 3:0. To niesamowite. – ocenił Rajmund Zięba prezes IKS JEZIORO Tarnobrzeg. – Czekaliśmy trochę czasu by osiągnąć ten sukces. Ogromny sukces. Mamy świetnych zawodników, zawodniczki oraz trenera i wspaniałą atmosferę w klubie. Marzenia się spełniają. Gratulacje jesteście WIELCY. Brawo, brawo. Za dwa tygodnie jedziemy na Indywidualne Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym również do Gdańska. Oj będzie ciekawie i będą emocje a przede wszystkim walka o medale w singlu, deblu i mikście. – dodał Prezes IKS.