niedziela, 28 maja 2017

HMPJ. Złoty medal Małgorzaty Osieckiej (wyniki – II dzień)

Aż siedem medali – to dorobek naszych lekkoatletów podczas drugiego dnia rozgrywanych w Toruniu Halowych Mistrzostw Polski Juniorów U18 i U20.

Małgorzata Osiecka (KKS Victoria Stalowa Wola) obroniła tytuł Mistrzowski w biegu na 600 m. Podopieczna trenera Mirosława Barszcza wygrała z czasem 1:33.81, wyprzedzając na finiszu Zuzannę Bronowską (MKS Durasan Płońsk) zaledwie o 0,06 sek.

Pierwszy medal w swojej karierze wywalczyła Wiktoria Wrońska (UKS Tiki-Taka Kolbuszowa). W biegu na 200 m uzyskała czas 25.29 i zajęła drugie miejsce. To już drugi srebrny medal podopiecznych Bogdana Karkuta na tych Mistrzostwach.

Cztery medale wywalczyli lekkoatleci CWKS Resovii Rzeszów. Trójka z nich to podopieczni trenera Piotra Kowala. Wiktoria Kalemba była trzecia na 300 metrów uzyskując czas 40.77. Również trzeci był jej kolega klubowy Jakub Przydział w biegu na 1000 metrów. Kuba uzyskał czas 2:34.85 i do srebrnego medalu zabrakło mu zaledwie 0.2 sek. Na najniższym stopniu podium stanęła również Paulina Szostecka w biegu na 3000 m. Czwarty medal dla Resovii wywalczyła Klaudia Wojtunik. Podopieczna Janusza Mazura zdobyła brązowy medal w biegu na 60 m ppł z czasem 8.83.

Ostatni medal drugiego dnia Mistrzostw wywalczył zawodnik KKB MOSiR Krosno – Seweryn Dubis. W biegu na 400 m zajął trzecie miejsce z czasem 49.33.

Mistrzostwa Polski U-18 – Wyniki – II dzień (12.02)