Idź do ...

Podkarpacki Sport

Wiadomości sportowe regionu.

REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

Golfowe Mistrzostwa Podkarpacia


W miniony weekend na polu golfowym Dwa Stawy odbyły się X Otwarte Mistrzostwa Podkarpacia w Golfie. Tytuł sprzed roku obronił Tomasz Miklas.

Ponad 40 zawodników stanęło na starcie Mistrzostw zorganizowanych wspólnie przez Podkarpacki Klub Golfowy, Spar Polska Golf Club oraz pole golfowe Dwa Stawy.

W piątek jako pierwsi na pole weszli posiadacze Zielonych Kart. 9-dołkową rundę wygrał Andrzej Machaj, który na swoim koncie zgromadził 28 punktów stableford netto i to on został Mistrzem Podkarpacia w kategorii Zielonej Karty na rok 2017. Pierwszym vice mistrzem został Krzysztof Ruda zdobywając 27 pkt. a drugim Maciej Kaltenberg – 25 pkt. Konkurs Nearest To The Pin wygrał Tomasz Ogórek. Wszyscy reprezentują Podkarpacki Klub Golfowy.

Pierwsza sobotnia runda głównej rywalizacji o Mistrzostwo zakończyła się zwycięstwem faworyta Tomasza Miklasa (76 uderzeń), który wyprzedził o jedno oczko Wojciecha Chylińskiego (Sobienie Królewskie Golf & Country Club) i o dwa uderzenia kapitana Podkarpackiego Klubu Golfowego – Witka Kałamarza.

Niedzielna finałowa runda rozpoczęła się przy padającym deszczu. Grupy wystartowały w odwrotnej kolejności do zajmowanych po sobotniej rundzie miejsc. Walka o tytuł toczyła się do ostatniego uderzenia, które na greenie 18. dołka wykonał Tomasz Miklas i to on obronił tytuł z przed roku i został Mistrzem Podkarpacia w Golfie na rok 2017. Pierwszym vice mistrzem został Łukasz Dziedzic (obaj Spar Polska Golf Club), a drugim vice mistrzem Wojciech Chyliński (Sobienie Królewskie Golf & Country Club).

Wyniki X Otwartych Mistrzostw Podkarpacia w Golfie 2017
Mistrz Podkarpacia – Tomasz Miklas
Mistrzyni Podkarpacia – Ewa Ludyga
Mistrz Podkarpacia Juniorów – Wojciech Chyliński
I Vice Mistrz Podkarpacia – Łukasz Dziedzic
II Vice Mistrz Podkarpacia – Wojciech Chyliński

Mistrz Podkarpacia Zielonej Karty – Andrzej Machaj
I vice Mistrz Krzysztof Ruda
II vice Mistrz Maciej Kaltenberg

Klasyfikacja Strokeplay Netto
1. Zoltan Smolnicki
2. Dorota Gołojuch
3. Piotr Wilk

Konkurs Nearest to the Pin
– Konrad Łódź-Śmigielski
Konkurs Longest Drive
– Tomasz Miklas
Konkurs Nearest to the Pin Zielonej Karty
– Tomasz Ogórek

Komplet wyników:
Otwarte Mistrzostwa Podkarpacia 2017
Mistrzostwa Podkarpacia Zielonej Karty 2017

Źródło: Pole Golfowe Dwa Stawy

Więcej informacji z kategorii Golf