niedziela, 22 października 2017

EYOC. Finowie najlepsi na jarosławskich Mistrzostwach

Wyniki
format_list_numbered

Ponad 400 zawodników z 34 krajów rywalizowało w powiecie jarosławskim w Mistrzostwach Europy Juniorów w Biegu na Orientację. Polacy wywalczyli 4 medale.

Po raz drugi w historii Polska była gospodarzem Mistrzostw (14 lat temu odbyły się one w Gdyni). Pod względem liczby uczestników tegoroczne mistrzostwa okazały się najliczniejszymi w 19-letniej historii tej imprezy.

Rywalizację sportową zwyciężyli reprezentanci Finlandii, którzy wyprzedzili Czechów i Węgrów. Finowie zdobyli też najwięcej – aż 8 medali i zwyciężyli w klasyfikacji medalowej.

Polacy zajęli piąte miejsce w klasyfikacji punktowej, zdobywając 4 medale: Zuzanna Morawska – złoto w biegu klasycznym, Kinga Królik – złoto w biegu sprinterskim oraz sztafety – 2 medale brązowe. Taki dorobek dał naszym reprezentantom drugie miejsce w klasyfikacji medalowej.

1

Uczestnicy bardzo dobrze wypowiadali się o trasie. Ocenili ją jako bardzo wymagającą, o zróżnicowanym terenie, ale jednocześnie świetnie przygotowaną.

Podsumowując całą imprezę szczególne słowa uznania należy skierować do organizatorów za wielomiesięczne przygotowanie i perfekcyjne przeprowadzenie Mistrzostw. Gratulacje dla działaczy i wolontariuszy kluby UKS Azymut Dębów na czele z Prezesem Panem Stanisławem Leśnickim.