poniedziałek, 18 grudnia 2017

EYBL. Dwie wygrane Niedźwiadków w Kownie

W Kownie (Litwa) odbył się drugi turniej Europejskiej Młodzieżowej Ligi Basketu. Koszykarze Niedźwiadków Przemyśl wygrali 2 z 5 spotkań i plasują się w czołówce ligi.

Drużyna Niedźwiadków Hensfort Przemyśl rozpoczęła turniej od porażki z fińskim Wartti Basket 58:62. Następnie odniosła pewne zwycięstwo z najsłabszą drużyną ligi BS Kalininskaya z St. Petersburga 62:38.

Najbardziej szkoda przegranej w meczu z Estończykami z Keili. Mecz toczył się przez trzy kwarty w okolicach remisu. W ostatnich pięciu minutach meczu przemyślanie rzucili tylko 4 punkty i przegrali mecz 49:55.

Niedźwiadki zrekompensowały sobie nieudany mecz jeszcze tego samego dnia na innej estońskiej drużynie – BC Tartu. Tym razem to gracze Hensfortu zagrali świetnie końcówkę i wygrywając ostatnią kwartę 11 punktami zwyciężyli w meczu 53:47.

Na koniec przemyślanie zagrali z gospodarzami turnieju – drużyną Tornado. Pomimo dobrego początku i prowadzenia do przerwy 31:26, w drugiej połowie to miejscowi przejęli inicjatywę, pozwolili Niedźwiadkom rzucić tylko 17 punktów i wygrali aż 70:48.

Bardzo cenne zwycięstwo nad zespołem Tartu Rock, pozostawia nas nadal w grze o superfinał ligi, każdy kolejny wygrany mecz jest na wagę awansu. – napisano po turnieju na oficjalnym fanpage’u drużyny.

Najlepszymi zawodnikami Niedźwiadków w turnieju byli Paweł Strzępek (79 punktów i 34 zbiórki) oraz Szymon Jańczak (50 pkt. i 28 zb.).

Po dwóch turniejach na 16 startujących drużyn Niedźwiadki Przemyśl zajmują 7. miejsce w lidze z bilansem 5 wygranych i 5 porażek. Ostatni turniej EYBL rozegrany zostanie za dwa miesiące w Wilnie (Litwa).

Wyniki:
Hensfort PrzemyślBC Wartii Basket 58:62 (15:26, 10:8, 18:19, 15:9)
BS Kalininskaya – Hensfort Przemyśl 38:62 (8:16, 11:14, 4:16, 15:16)
Hensfort PrzemyślKeila KK 49:55 (14:15, 13:13, 14:15, 8:12)
BC Tartu – Hensfort Przemyśl 47:53 (19:12, 7:11, 11:9, 10:21)
BC TornadoHensfort Przemyśl 70:48 (16:21, 10:10, 23:10, 21:7)

Hansfort wystąpił w składzie: Kacper Walciszewski, Jakub Complak, Szymon Jańczak, Rafał Serwański, Paweł Strzępek, Bartosz Kosior, Wiktor Słaby, Karol Radoń, Mikołaj Kleszcz, Jakub Kucharski, Szymon Prusak.

Europejska Młodzieżowa Liga Basketu

European Youth Basketball League (EYBL) powstała w 1998 roku. Jej celem było stworzenie możliwości rywalizacji dla drużyn młodzieżowych z krajów nadbałtyckich. W pierwszym roku uczestniczyło tylko 6 klubów. Obecnie liga zrzesza 28 krajów z całej Europy, a udział w niej bierze blisko 200 klubów w 5 grupach wiekowych.