sobota, 16 grudnia 2017

Dziedzic i Kubiszyn Wicemistrzami Europy

Ze srebrnymi medalami Mistrzostw Europy w Kickboxingu wracają z greckiego Loutraki Karolina Dziedzic (UKS Diament Pstrągowa) i Mateusz Kubiszyn (Game Over Lubaczów).

Karolina Dziedzic rywalizowała w formule full contact w wadze do 70 kg. Podopieczna trenera Jerzego Pilarza w walce półfinałowej pokonała wysoko na punkty reprezentantkę Francji Cathy Le Mee. W finale jej przeciwniczką była Norweżka Birgit Reitan Oksnes. Niestety lepszą okazała się rywalka Karoliny. –  Brak wiary w siebie powoduje ze stoję na drugim stopniu podium Mistrzostw Europy, żaden cios nie boli tak jak zmarnowana szansa. – napisała po walce na swoim profilu na portalu społecznościowym Dziedzic. – Z walki finałowej wyciągam wnioski i chce o niej jak najszybciej zapomnieć.

Również w formule full contact, w wadze 86 kg, walczył Mateusz Kubiszyn. Zawodnik klubu Game Over Lubaczów w pierwszej rundzie pewnie pokonał Hiszpana Antonio Garcia Iglesiasa. W półfinale również jednogłośnie zwyciężył Turka Yigit Eroglu Serdar. W finale jednak musiał uznać wyższość Chorwata Bojana Miskovicia. – Mój rywal to zawodowy mistrz świata WAKO PRO -85kg, więc to też mówi samo za siebie. Widziałem jego walkę półfinałową z Norwegiem Wiktorem Frohlichem, Mistrzem Świata WAKO PRO -81kg i byłem pod wrażeniem – mówił Mateusz Kubiszyn, aktualny Mistrz Świata z 2015 roku (Dublin), który na co dzień trenuje w Klubie Sportów Walki Sokół Jarosław, a w GAME OVER Lubaczów sam jest trenerem.

W sumie w Mistrzostwach Polacy zdobyli w greckim turnieju 16 medali , w tym 3 złote w kick light.