niedziela, 22 października 2017

Dziedzic i Kubiszyn obronili tytuły

W Piotrkowie Trybunalskim odbyły się Mistrzostwa Polski w Kickboxingu w formule full contact Seniorów i Juniorów. Pięć medali wywalczyli nasi reprezentanci.

Do Piotrkowa przyjechało 178 uczestników z 55 klubów z całej Polski. Rywalizacja toczyła się w kategoriach wiekowych seniorów, juniorów starszych i juniorów młodszych.

Piąte złoto MP w wersji full-contact zdobyła Karolina Dziedzic (UKS Diament Pstrągowa). W decydującej potyczce pokonała Weronikę Rogalę (Stowarzyszenie Sportu i Rekreacji Wola) 3:0. – Po każdej rundzie punkty były na moja korzyść, najwięcej punktowane były ciosy sierpowe na głowę przeciwniczki. Cała walka na plus, choć było kilka błędów nad którymi będziemy pracować wraz z trenerem. Następny start najprawdopodobniej w maju na Pucharze Świata na Węgrzech. Także nie zwalniam tempa i za kilka dni wracam na salę treningową Diamentu Pstrągowa – mówiła Karolina Dziedzic trenowana przez Jerzego Pilarza.

Mateusz Kubiszyn został rozstawiony i walkę w kategorii 86 kg rozpoczął od półfinału. Zawodnik KSW Sokół Jarosław w pierwszym swoim pojedynku pokonał Pawła Kochańskiego (KKS Sporty Walki poznań). W finale wygrał 2:1 z Krystianem Chramęgą (SKT Tiger Dzierżoniów). – Plan został zrealizowany. Po raz trzeci z rzędu i czwarty w karierze wywalczyłem tytuł mistrza Polski. W walkach starałem się realizować założenia, które wyznaczyłem sobie przed turniejem. Ogólnie rzecz biorąc jestem bardzo zadowolony ze startu w zawodach. Najbliższe zmagania to Puchar Świata w Budapeszcie w maju i walka zawodowa na DSF Kickboxing Challenge, która odbędzie się 23 czerwca. – powiedział Mateusz Kubiszyn po finałowym pojedynku.

Złoty medal w rywalizacji juniorów młodszych do 67 kg wywalczył Jan Ważny. Zawodnik Game Over Lubaczów w półfinale pokonał Sebastiana Izdebskiego (KSW Łuków), a w finale wygrał przez RSC w pierwszej rundzie z Nikolasem Rabkiewiczem (Dragon Gorzów Wlkp.).

W rywalizacji juniorów starszych brązowy medal w kat. 67 kg. wywalczył Maciej Ważny (Game Over Lubaczów). Po pokonaniu Dawida Ducha (Barbakan Kraków), uległ w półfinale późniejszemu mistrzowi – Mateuszowi Dymkowi (Sanda Płock).

Również brązowy medal zdobył Maciej Grabski. Junior młodszy Oyama Rzeszów w kat. 75 kg w ćwierćfinale pokonał Norberta Prykowskiego (KSW Włocławek). W walce o finał przegrał z Danielem Śpiewakiem (RKK Kick-Sport)

W Mistrzostwach wzięli udział także inni nasi reprezentanci. W kategorii 71 kg jedną walkę stoczył Paweł Mielnicki (KSW Sokół Jarosław), przegrywając z Tomaszem Przybylskim (LZS Poprawa Siedlików). Również Jakub Konieczny (KSW Sokół Jarosław), walczący w wadze 60 kg przegrał pierwsza walkę z Maciejem Muchą z Chrzanowa. Walczący w wadze 71 kg junior starszy Damian Szeliga (Diament Pstrągowa) przegrał z Dawidem Żabierkiem (Dragon Gorzów Wlkp.). W wadze 81 kg Bartosz Mokrzyński (Oyama Rzeszów) uległ Bartoszowi Dąbeli (SKK Kielce).

Źródło: Polski Związek Kickboxingu