Idź do ...

Podkarpacki Sport

Wiadomości sportowe regionu.

REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

niedziela, 24 września 2017

Dwanaście medali podkarpackich bokserów


W Busku-Zdroju odbyły się VII Gwardyjskie Mistrzostwa Polski w boksie. W imprezie wzięło udział 157 zawodników z 40 klubów z całej Polski.

Aż dwanaście razy stawali na podium pięściarze z naszego regionu. Czterokrotnie był to najwyższy stopień. Szymon Szmyd (Wisłok Rzeszów) pokonał w finale kategorii 68 kg Gagika Tsaturyana (KS Skalnik Wiśniówka). Wśród kadetów w jego ślady poszli Damian Małek (Stal Stalowa Wola Boxing Team) pokonując w finale 60 kg Adriana Timofiejczuka (Hetman Białystok) oraz Szczepan Szmyd (Wisłok Rzeszów), który w finale kategorii +80 kg okazał się lepszy od Kamila Guźlińskiego (Boks Polonia Świdnica). Złoto wywalczył również junior Grzegorz Chmielowiec (Stal Stalowa Wola Boxing Team), który w decydującej walce pokonał Macieja Korbana (Fighter UKB Kielce).

Aż sześciu kolejnych naszych reprezentantów kończyło finał na tarczy i ostatecznie zdobyło srebrne medale. byli to: Dominika Sibiga (Ring Sikorski Stalowa Wola) – juniorka 69 kg, Damian Brzycki (Ring Sikorski Stalowa Wola) – młodzik 48 kg, Bartłomiej Kordyga (Ring Sikorski Stalowa Wola) – młodzik +76 kg, Gabriel Blezień (Morsy Dębica) – kadet 48 kg, Sebastian Ptak (Morsy Dębica) – kadet 52 kg oraz Patryk Nowak (Ring Sikorski Stalowa Wola) – kadet 70 kg.

Z brązowym medalem Mistrzostwa ukończyli: Ksawery Sibiga (Ring Sikorski Stalowa Wola) – młodzik 59 kg oraz Patryk Wołos (Ring Sikorski Stalowa Wola) – senior 75 kg.

Wyniki w kategoriach, w których medale zdobywali reprezentanci z Podkarpacia:
Juniorki
69 kg
1. FITRZYK Klaudia (Global Boxing Tarnów)
2. SIBIGA Dominika (MKS Ring Sikorski Stalowa Wola)

Młodzicy
48 kg
1. ROGÓŻ Albert (PTB Tiger Tarnów)
2. BARZYCKI Damian (MKS Ring Sikorski Stalowa Wola)
3. TOKARZ Kacper (KS Skalnik Wiśniówka)
59 kg
1. KSEL Oskar (Fighter UKB Kielce)
2. ORYNEK Wiktor (BTS 1926 Broń Radom)
3. SIBIGA Ksawery (MKS Ring Sikorski Stalowa Wola)
68 kg
1. SZMYD Szymon (RKB Wisłok Rzeszów)
2. TSATURYAN Gagik (KS Skalnik Wiśniówka)
+76 kg
1. DELEGIEWICZ  Kacper (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski)
2. KORDYGA Bartłomiej (MKS Ring Sikorski Stalowa Wola)
3. SŁOWIŃSKI Jakub (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski)

Kadeci
48 kg
1. JAMRÓZ Mateusz (UKS Berej Boxing Lublin)
2. BLEZIEŃ Gabriel (UKS Morsy Dębica)
3. BASTA Maciej (PTB Tiger Tarnów)
3. RATAJCZAK Eryk (Gwardia Wrocław)
52 kg
1. ĆWIRZEŃ Mateusz (MGKS Gwarek Łęczna)
2. PTAK Sebastian (UKS Morsy Dębica)
3. BRANIECKI Fabian (CWZS Zawisza Bydgoszcz)
3. DOŁOWY Daniel (NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki)
60 kg
1. MAŁEK Damian (Stal Stalowa Wola Boxing Team)
2. TIMOFIEJCZUK Adrian (BKS Hetman Białystok)
3. GODULA Jakub (Grappling Kraków)
3. JASIŃSKI Szczepan (Global Boxing Tarnów)
70 kg
1. ZOMKOWSKI Dawid (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski)
2. NOWAK Patryk (MKS Ring Sikorski Stalowa Wola)
3. GALLAS Miłosz (KS Obra Zbąszyń)
3. GÓRAL Wojciech (Gwardia Wrocław)
80+ kg
1. SZMYD Szczepan (RKB Wisłok Rzeszów)
2. GUŹLIŃSKI Kamil (Boks Polonia Świdnica)

Juniorzy
91 kg
1. CHMIELOWIEC Grzegorz (Stal Stalowa Wola Boxing Team)
2. KORBAN Maciej (Fighter UKB Kielce)

Seniorzy
75 kg
1. AL.NASER Adnan (Octagon Team Kraków)
2. KOŁEK Marcin (BTS 1926 Broń Radom)
3. WOŁOS Patryk (MKS Ring Sikorski Stalowa Wola)
3. CHOJNOWSKI Radosław (OKB Odra Opole)

Więcej informacji z kategorii Boks