niedziela, 22 października 2017

Dwa medale w Rumunii

Maciej Nalepka (IKS Jezioro Tarnobrzeg) dwukrotnie stawał na podium w rumuńskim Cluj Napoca w zawodach Romania International Table Tennis Open RITTO.

W turnieju indywidualnym w klasie 3 w rozgrywkach grupowych Nalepka pokonał Francuza Laurena Papina 3:0 (5,3,4), Włocha Alessandro Giardiniego 3:0 (8,3,4) i Rumuna George Banciu 3:0 (2,3,8). W pierwszej rundzie fazy pucharowej miał wolny los, a w półfinale spotkał Serba Darko Babica i uległ mu po emocjonującej walce o finał 2:3 (-9,8,8,-3,-2). Tym samym zajął III miejsce.

To, co nie powiodło się w turnieju indywidualnym udało się w turnieju drużynowym w klasie 3-4, gdzie Maciej Nalepka wraz z Rafałem Lisem
wygrali wszystkie pojedynki zajmując I miejsce. Pokonali 2:0 drużyny Włoch, Rumunii 2, Rumunii 1 oraz Słowaków.