środa, 22 listopada 2017

Dęborowski trzeci raz z rzędu Mistrzem Europy

Aż 12 medali wywalczyli podkarpaccy sumocy podczas rozegranych w Warszawie Mistrzostw Europy Juniorów i Kadetów. Na najwyższym stopniu podium stanął Hubert Dęborowski.

Do Warszawy przyjechało blisko 240 zawodników z 11 krajów Europy. W reprezentacji Polski znalazło się aż 16 zawodników z dwóch podkarpackich klubów.

Najlepiej zaprezentował się faworyt wśród juniorów w wadze 70 kg – Hubert Dęborowski (LUKS Lubzina). Podopieczny trenera Andrzeja Jedynaka po raz trzeci z rzędu został Mistrzem Europy. Złoty medal zdobył również kolega klubowy Huberta – Jakub Nowakowski. Junior startujący w wadze 100 kg indywidualnie zdobył brązowy medal, ale w zawodach drużynowych był kluczowym zawodnikiem, który poprowadził nasz zespół do złotego medalu. Pierwszy raz w historii męska drużyna juniorów zdobyła złoty medal, zwyciężając między innymi faworytów, do których należeli Rosjanie i Gruzini.

Dwa srebrne medale wywalczyła Patrycja Jezuwid (LUKS Syrena Gnojnica). Podopieczna trenera Ryszarda Prokopa wystartowała w wadze 55 kg zarówno wśród kadetek (U-16) jak i juniorek (U-18) i w obu startach przegrywała dopiero w finale. Drugie miejsce wywalczył również Dawid Kuraś (LUKS Lubzina) startujący w wadze 65 kg (U-14).

Brązowe medale zdobyli również: Justyna Kujda (LUKS Syrena Gnojnica – 45 kg U-14), Mariola Baran (LUKS Syrena Gnojnica – 60 kg U-16), Adrian Gondek (LUKS Lubzina – 80 kg U-18), Aleksandra Darłak, Natalia Worwa (obie LUKS Syrena Gnojnica – 50 kg U-18) i Sylwia Kamińska (LUKS Syrena Gnojnica – 50 kg U-18).

Poza podium rywalizację zakończyli: Magdalena Bizoń, Monika Strzępek i Anna Kujda (wszystkie LUKS Syrena Gnojnica) oraz Gabriela Warchoł, Izabela Woźny i Michał Krzysiak (wszyscy LUKS Lubzina).

• Marek

Brawo Hubert ! A jeśli chodzi o górali, to w wadze 70kg, drugie miejsce i srebrny medal wywalczył ROBERT BACA !!!