Idź do ...

Podkarpacki Sport

Wiadomości sportowe regionu.

REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

Brąz juniorów na Drużynowych Mistrzostwach Polski


W Kępnie odbyły się Mistrzostwa Polski Województw Drużyn Mieszanych Juniorów i Młodzików w badmintonie. Tylko jednej porażki doznali nasi juniorzy.

Drużyna juniorów rozpoczęła Mistrzostwa od pokonania woj. opolskiego 3:2. W drugim spotkaniu ulegli woj. wielkopolskiemu 1:4. Jedyny pojedynek wygrał Tymoteusz Malik. W ostatnim meczu fazy grupowej rywalem woj. podkarpackiego było zachodniopomorskie. Nasi badmintoniści zwyciężyli pewnie 4:1 i zajęli drugie miejsce w grupie B, które oznaczało walkę o brązowy medal.

Pojedynek z woj. dolnośląskim rozpoczął się od wygranej miksta Malik/Róg 2:1 (11/21, 21/14, 21/9). W singlu dziewcząt Magda Golenia przegrała z Oliwią Sochą 0:2 i w meczu był remis 1-1. Ponowne prowadzenie dał naszej drużynie niepokonany w całych Mistrzostwach Tymoteusz Malik (wygrał 2:0). Po czterech meczach mieliśmy znowu remis w związku z porażką debla dziewcząt Mycek/Golenia (0:2). O brązowym medalu decydowała więc gra deblowa chłopców. W niej para Kopański/Płoch okazała się lepsza od Bogacz/Jakiel, wygrywając w dwóch setach 21/15, 21/15 i zdobywając brązowy medal dla Podkarpacia.

Warto w tym miejscu nadmienić, że zawodnik UKS Start Widełka Konrad Płoch decyzją trenerów kadry narodowej został powołany na Mistrzostwa Europy Juniorów, które w dniach 8-16.04.2017 r. odbędą się we Francji.

W kategorii młodzików nasi młodzi zawodnicy spotkali się w grupie z przedstawicielami województw opolskiego przegrywając 2:3 i mazowieckiego 1:4. Ostatnie miejsce w grupie oznaczało walkę o 7 miejsce z reprezentacją Śląska. Nasza drużyna wygrała 3:2.

Skład reprezentacji juniorów: Tymoteusz Malik, Beta Mycek, Natalia Róg, Patryk Kopeć (MKS Stal Nowa Dęba), Klaudia Bukowińska (RKB Rzeszów), Magdalena Golenia (UKS Orbitek Straszęcin) oraz Konrad Płoch, Paweł Kopański (UKS Start Widełka).

Skład reprezentacji młodzików: Szymon Maciąg (UKS Start Widełka), Jakub Suszyński (MKS Stal Nowa Dęba), Wiktor Grzyb, Michał Kosztyło, Aleksandra Szela, Joanna Szerszeń (UKS Orbitek Straszęcin), Jessica Orzechowicz (Mix Team Tarnowiec).

Więcej informacji z kategorii Badminton