niedziela, 22 października 2017

Azymut Dębów Wicemistrzem Polski w sztafecie

Okolice Pucka były areną zmagań Mistrzostw Polski w biegach na orientację. Srebrny medal wywalczyła sztafeta juniorów z Dębowa.

W nadmorskie okolice ściągnęła czołówka biegaczy z całej Polski by walczyć o najwyższe trofea w krajowym championacie. Padające ostatnio deszcze czyniły teren zmagań bardzo trudnym technicznie. W tej scenerii zawodnicy Azymutu Dębów po pasjonującej walce zdobyli srebrny medal w kategorii juniorów. Chłopcy biegali w składzie: Michał Kruk, Karol Huba i Jerzy Serediuk kończący bieg na 3 zmianie. Zawodników „Azymutu” wyprzedzili jedynie biegacze „Śląska” Wrocław, a w przegranym polu zostały sztafety z Pabianic, Krakowa, Pomorza czy Gliwic.

Dzień wcześniej odbyły się biegi indywidualne. W nich dobre, ósme miejsce wśród 18-latków zajął Michał Kruk. Karol Huba był 14. W kategorii do 16 lat wśród dziewcząt 22. miejsce zajęła Agnieszka Leśnicka, a wśród chłopców 16. był Kacper Słoma, a 20. Konrad Bawor.